fbpx ;
 

Spalio 29 – tarptautinė psoriazės (žvynelinės) diena

Spalio 29 – tarptautinė psoriazės (žvynelinės) diena

Psoriazė arba žvynelinė – tai lėtinė neužkrečiama uždegiminė, autoimuninė odos, nagų ir sąnarių liga. Psoriaze serga ~ 125 mln žmonių pasaulyje ir šie skaičiai kasmet auga. Net 30 proc. sergančiųjų žvyneline turi ir sąnarių pažeidimus ( psoriatinį artritą), sergantieji net 46 proc. labiau linkę sirgti Cukriniu diabetu nei bendra populiacija ir net 58 proc. dažniau serga širdies ir kraujagyslių ligomis.

Gydymo tikslas – gerinti sergančiųjų psoriaze gyvenimo kokybę, psichoemocinę būklę.  Dažnai liga yra stigmatizuojama dėl užsikrėtimo baimės, negražaus odos estetinio vaizdo. Tai nesuteikia emocinės ramybės ir stabilumo nuo psoriazės kenčiančiam asmeniui, jis ima jausti socialinę baimę ir atskirtį.

Šiai dienai psoriazės gydymas nėra tik lokalūs vaistai, taikomas gydymas sisteminiais vaistais, fototerapija, fizioterapija, biologine terapija. Visame gydymo kelyje svarbu nepamiršti emocinės bei psichinės sveikatos gerinimo, gyvenimo būdo korekcijos, mitybos svarbos kontroliuojant žvynelinę. Todėl net prasidėjus pirmiesiems simptomams neignoruokite žvynelinės ir kreipkitės į gydytoją laiku.

SG klinika multidisciplininė komanda – dermatologas, reablitologas, psichiatras, reumatologas, endokrinologas ir kardiologas padės spręsti ligos gydymo ir priežiūros klausimus, suteiks jums laiku susijų ligų prevenciją bei gydymą.

 

Pastebėjus ligos simptomus ar sergant šia liga visada galite pasitarti su SG Klinika gydytojais specialistais.

Klaipėdoje: +370 (615) 45644, S. Daukanto g. 22.

Palangoje: +370 (683) 61113, Vytauto g. 27.

Plungėje: +370 (615) 34806, Telšių g. 13.

Mažeikiuose: +370 (698) 52219, Naftininkų g. 9.