fbpx ;
 

Priklausomybių gydymas

Priklausomybė nuo rūkymo

Nikotinas yra viena stipriausių priklausomybę sukeliančių ir psichiką keičiančių cheminių medžiagų, todėl natūralu, kad tampa ypač sunku mesti rūkyti. Dažnai tai net ne valios klausimas – priklausomybę sukeliančių medžiagų gavęs organizmas taip lengvai nepaleidžia, nukreipia žmogaus elgesį ir mintis į jos siekimą, gavimą ir naudojimą. Tai patvirtina ir faktas, kad beveik 70% rūkančiųjų bando mesti cigaretes bent keletą kartų per savo rūkymo istoriją. Tačiau pasiseka nedaugeliui. Atsikratyti šio žalingo įpročio nepadeda netgi plačiai žinoma rūkymo žala organizmui.

Dažniausia atkryčio priežastis – atsisakius nikotino kylantys abstinencijos simptomai: nerimas, vidinė įtampa, dirglumas, nemiga ir pan. Tyrimai rodo, kad tai pagrindinės priežastys, kodėl žmonės ilgai netrukę vėl griebiasi cigaretės. Yra nemažai metodų, skirtų sumažinti organizmo potraukį nikotinui, pradedant nikotininiais pleistrais, gumomis, baigiant medicininiais preparatais, vaistais. Tačiau jų efektyvumas miglotas, o ir neigiamo šalutinio poveikio organizmui dažnai nepavyksta išvengti.

Šiuolaikinė medicina pateikia naują, kol kas laikomą efektyviausiu rūkymo priklausomybės gydymo metodu – lazerio terapiją. Įrodyta, jog lazerio terapija teigiamai veikia organizmo ląstelių komunikaciją, hormoninio balanso atstatymą, skatina endorfinų išskyrimą bei sukelia daugelį kitų organizmą stiprinančių reakcijų. Aurikuliariniu (ausies akupunktūros) principu paremta lazerinė terapija jau daugiau nei 30 metų taikoma įvairiems fiziniams negalavimams gydyti, o pastaruoju metu ypač efektyviai taikoma rūkymui ir kitoms priklausomybėms gydyti.

Tyrimai rodo, kad dažniausiai (daugiau nei 70%) atvejų užtenka vos vienos terapijos visiškam potraukio rūkymui panaikinimui. Tai nesukeliantis šalutinio poveikio bei neskausmingas gydymo metodas. Dėl procedūros metu atkurtos hormoninės pusiausvyros organizme gerėja nuotaika, mažėja nerimas, greitėja organizmo metabolizmas bei skatinamas ląstelių atsinaujinimas, o tai leidžia lengvai, greitai ir sėkmingai atsikratyti rūkymo priklausomybės.

SVARBU:

 • prieš procedūrą nerūkyti 4 valandas;
 • procedūros dieną sumažinti kofeino vartojimą;
 • lazerio terapija netinkama esant šioms sveikatos būklėms;
 • sergant epilepsija;
 • sergant onkologine liga;
 • besigydant chemoterapija;
 • turint širdies stimuliatorių;
 • nėštumo metu;
 • praėjus mažiau nei 5 metams po infarkto.

Priklausomybė nuo alkoholio

Kodėl į alkoholį įnikusiam žmogui sunku padėti?

Alkoholizmas yra lėtinė, per laiką išsivystanti liga, kuriai būdingi tam tikri organiniai pakitimai organizme. Dėl periodiško alkoholio vartojimo išsivysto fiziologinis pripratimas cheminėms medžiagoms, atsiranda molekulinio lygio smegenų pakitimai. O tai reiškia, kad žmogaus energija, nuotaikos, darbingumas, mąstymas tampa priklausomi nuo to, ar jis gaus medžiagų, kurias suteikia alkoholis. Nutraukus alkoholio vartojimą, smegenų veikla sutrinka, o užsivedus biologiniam troškuliui alkoholiui gauti, savikontrolės pastangos būna sunkiai įmanomos. Liguistas noras išgerti paprastai nustelbia viską – žmogaus valią, darbinius ar šeimos įsipareigojimus.

Lazerio terapija

Alkoholizmas yra sunki ir skausminga tiek pacientui, tiek ir aplinkiniams liga, tačiau ji įveikiama. Pasveikimas nuo šios ligos didžiąja dalimi priklauso nuo paties žmogaus valios, noro bei dedamų pastangų. Stebuklo nėra, kaip ir vaistų, kurie greitai išgydytų priklausomybę. Lazerio terapija yra vienas naujausių alkoholizmo gydymo metodų, jo gydymo veiksmingumas yra pagrįstas ir įrodytas moksliškai.

Alkoholizmo gydymas lazeriu

Lazerio terapijos metu lazerio spinduliu yra veikiami ausyse esantys biologiškai aktyvūs taškai, kuriuos dirginant organizmas pradeda gaminti tam tikras chemines medžiagas. Šių medžiagų išsiskyrimas lengvina abstinenciją, šalina potraukį alkoholiui, mažina depresiškumą, nerimastingumą, nemigą. Lazerio procedūros poveikis kiekvienam organizmui yra labai individualus, tačiau dažniausiai abstinencijos simptomai pašalinami arba sumažėja iki minimumo ir alkoholio vartojimo nutraukimas tampa lengvesnis.

Lazerio terapija gali gelbėti tais atvejais, kai liga dar nėra įsisenėjusi, kai pats žmogus jaučia susilpnėjusią savikontrolę, neigiamas girtavimo pasekmes, tačiau, kaip jam pačiam pasirodo, pats pajėgus suvaldyti situaciją ir medikamentinio gydymo nenori.

Kai priklausomybė įgyja sunkios formos išraišką, atsiranda didelių fiziologinių organizmo pakitimų, kuriuos pašalinti be medikamentinės intervencijos sudėtinga.

Priklausomybės gydymas lazeriu

Reikalingas procedūrų skaičius yra labai individualus, vieniems užtenka vieno apsilankymo, kitiems reikia daugiau kartų. Paprastai rekomenduojami 3-5 seansai prarastai savikontrolei susigrąžinti bei stabiliai psichologinei būsenai pasiekti. Prieš apsilankant pas specialistą rekomenduojama keletą dienų nevartoti alkoholio ar kiek įmanoma sumažinti alkoholio vartojimą, nes tai padidina procedūros veiksmingumą.

Kiekvienam, kenčiančiam nuo priklausomybės žmogui, lazerio terapija kartu su psichoterapija yra naudinga, net jei jos vienos nepakanka gydymui. seanso metu ne tik palengvinama fiziologinė abstinencijos kančia, bet kartu suteikiama psichologinė pagalba. Pokalbis su priklausomybių specialistu motyvuoja ir paskatina žmogų kovoti su savo liga, atpažinti ydingą elgesį, jį koreguoti ir t.t.

Lazerio terapija – Amerikoje plačiai paplitęs, o pastaraisiais metais vis plačiau taikomas ir Europoje, gydymo metodas, paremtas šviesos spindulių poveikiu organizmui. Šio metodo efektyvumas įvairių sutrikimų gydymui daugiau nei 70% ir jau po pirmųjų procedūrų atsikratysite potraukio rūkyti (dažniausiai užtenka vos vienos procedūros!), ilgai kamavusio fizinio skausmo ar streso.  Dėl procedūros metu atstatomos hormoninės pusiausvyros organizme, gerėja nuotaika, mažėja nerimas, greitėja organizmo metabolizmas bei skatinamas ląstelių atsinaujinimas.

Lazerio terapiją klinikoje atlieka medicinos psichologė Justina Kievišienė

 • Priklausomybių gydymas;
 • Nerimo ir depresijos gydymas;
 • Skausmo gydymas.

Priklausomybių ligų psihologė konsultuoja: