fbpx ;
 

Sveikatos programos

Mamografijos tyrimai

Mamografijos tyrimai – mamografiniai tyrimai, padedantys diagnozuoti krūtų audinio gerybinius ir piktybinius pakitimus, Žemaitijos diagnostikos centre atliekami “HOLOGIC” (Italija) mamografu. Gamintoja yra gerai žinoma įmonė, besispecializuojanti mamografų, kuriuose taikomos tiek tradicinės, tiek skaitmeninės tomosintezės technologijos.

Įranga moderni, aparatą galima lengvai pakreipti į norimą poziciją. Tai leidžia pasiekti didesnį tyrimo tikslumą, bei pagerina pacientės komfortą. Tyrimas neskausmingas. Tikslesni tyrimai gali išgelbėti moters gyvybę.

Mamografu gaunami puikios kokybės vaizdai, juos aprašo du gydytojai radiologai.

Centre vykdoma antrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio programa. Nemokamai kartą per 2 metus atliekame mamografijos tyrimą ir jo įvertinimą:

  • moterims nuo 50 iki 69 metų;
  • draustoms privalomuoju sveikatos draudimu;
  • turinčioms šeimos gydytojo siuntimą (forma F Nr. 027/a).

Kodėl šis tyrimas svarbus:

  • krūties vėžys yra viena dažniausių moterų onkologinių ligų;
  • Lietuvoje kasmet diagnozuojama 1 300 naujų krūties vėžio atvejų;
  • daugiau kaip 95 proc. moterų, sergančių pirmos stadijos krūties vėžiu, visiškai išgydomos.

Kada mamografijos tyrimas neatliekamas?

Mamografija yra rentgenologinis tyrimas, todėl neatliekamas nėštumo laikotarpiu. Taip pat šis  tyrimas netinka labai jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus, blogai praleidžia rentgeno spindulius. Dėl tos pačios priežasties mamografiją geriausia atlikti pirmą savaitę po menstruacijų.

Kaip pasirengti tyrimui?

Prieš mamografijos tyrimą rekomenduojama nesinaudoti dezodoruojančiomis priemonėmis (talku, tepamais, purškiamais dezodorantais), nes tai matoma mamogramose ir gali imituoti vėžiui būdingus pakitimus – mikrokalcinatus.

Ar mamografija gali pakenkti sveikatai?

Nefiksuota jokių duomenų, kad krūtų audiniams būtų pakenkta tyrimo metu krūtis suspaudžiant.  Prispaudimas tyrimo metu kontroliuojamas automatiškai. Radiacijos kiekis, veikiantis pacientę tyrimo metu, yra minimalus ir neskatina navikų augimo.

Ar mamografija patikimas tyrimo metodas?

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga, todėl visose išsivysčiusiose šalyse vykdomos profilaktinio krūtų patikrinimo programos. Krūtų tyrimai privalomi visoms moterims nuo 40 metų, net ir tais atvejais, jei moteris niekuo nesiskundžia, nejaučia jokių pakitimų. Toks patikros amžius pasirinktas neatsitiktinai. Dauguma sergančiųjų krūties vėžiu yra vyresnės nei 45 metų. Kol navikas iš vienos ląstelės išauga iki 1 cm ir tampa apčiuopiamas, praeina 3–5 metai. Ypač savimi rūpintis turėtų tos moterys, kurių giminėje buvo krūties vėžio atvejų – sirgo mama, močiutė, sesuo. Šioms moterims  mamografiją vertėtų atlikti keleriais metais anksčiau. Mamografiją būtina atlikti prieš pradedant pakaitinę hormonų terapiją.

Tyrimas atliekamas:

Klaipėdoje SG KLINIKA, S. Daukanto g. 22, +370 (615) 45644

Mažeikiuose SG KLINIKA, Naftininkų g. 9, +370 698 52219.

 

Profilaktinis darbuotojų sveikatos patikrinimas

Atliekamas darbuotojų privalomasis sveikatos patikrinimas ir  išduodama darbuotojų privalomojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma.

Sveikatos patikrinimai turi būti atliekami periodiškai
Profilaktiniai dirbančiųjų galimos profesinės rizikos sąlygomis sveikatos tikrinimai atliekami priimant į darbą, dirbant ir pakeitus darbą ar darbovietę.

Sveikatos patikrinimus atlieka bendrosios praktikos gydytojas 
Gydytojas (privačioje arba valstybinėje gydymo įstaigoje) įvertina bendrą kiekvieno darbuotojo sveikatos būklę: apklausia, surenka duomenis susijusius su ligomis, pamatuoja kraujospūdį, klauso širdies tonus, plaučius, įvertina klausos, regėjimo parametrus, psichikos, nervų sistemos veiklą ir kt. Taip pat paimamas kraujas, siekiant atlikti bendrą ir biocheminį kraujo tyrimus. Prireikus gydytojas gali nusiųsti papildomai konsultacijai arba tyrimams.

Gydytojas informuoja ar yra reikalingi tam tikrų gydytojų specialistų konsultacija ir papildomi tyrimai (pvz širdies elektrokardiogramą ar krūtinės ląstos rengenogramą).

Klaipėdoje SG KLINIKA, S. Daukanto g. 22, +370 (615) 45644