fbpx ;
 

Vairuotojų sveikatos patikrinimas

Vairuotojų profilaktinis sveikatos patikrinimas ir medicininių pažymų išdavimas SG Klinikoje

SG klinikos gydytojai jau dabar ragina vairuotojus pasitikrinti sveikatą ir nelaukti metų galo, nes nuo 2024 m. įsigalios naujas įsakymas, kurio pagrindu vairuotojo pažymėjimas bus susietas su sveikatos medicininės pažymos galiojimu. Taigi nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojų turimi pažymėjimai bus paskelbti negaliojančiais ir vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme.

SG Klinikoje atliekame  visiems vairuotojams profilaktinius sveikatos patikrinimus ir per 1-3 darbo dienas ir išduodame pažymas apie sveikatos būklę nesant sveikatos sutrikimui.

Atkeripiame dėmesti, jog norint gauti pažymą, visiems vairuotojams būtina ir gydytojo psichiatro pažyma dėl psichikos sveikatos. Ją vairuotojas turi gauti savarankiškai iš teritorinės psichikos sveikatos centro ir turėti su savimi atvykdami patikrai. Tokius atveju medicininė pažymą gali būti išduota ir tą pačią dieną jei nėra papildomų sveikatos sutrikimų.

Nuo 2024 metų „Regitra” automatiškai stabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą tiems vairuotojams, kurie nepasitikrins sveikatos.

Pagal Lietuvos Saugaus eismo automobilių kelių įstatymo priimtą vairuotojų sveikakos tvarką A, AM ir B kategorijų vairuotojai iki 55 metų imtinai privalo atlikti sveikatos patirkitnimą ir gauti tai patvirtinančia medicininę pažymą kas  10 metų, nuo 56 iki 69 metų imtinai ir kas 5 metus, o 70 – 79 metų kas dvejus metus. Sulaukus 80 metų sveikatą reikės tikrintis kasmet.

Kviečiame atsinaujinti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir nelaukti ilgose eilėse jau dabar.


Vairuotojo sveikatos patikra atliekama SG Klinikos Klaipėdos padalinyje adresu: S. Daukanto g. 22

Sveikatos patikrai būtina išankstinė registracija telefonu: +370 615 45 644