fbpx ;
 

VAKAR SG KLINIKA DERMATOLOGĖS NEATLYGINTINAI PATIKRINO 297 ASMENIS DĖL ODOS VĖŽIO!

VAKAR SG KLINIKA DERMATOLOGĖS NEATLYGINTINAI PATIKRINO 297 ASMENIS DĖL ODOS VĖŽIO!

Gydytojoms iš tiesų rūpi klaipėdiečių ir regiono gyventojų sveikata.

Vakar SkinTalks, Eucerin ir SG KLINIKA dermatologės Klaipėdoje nemokamai tikrino  apgamus ir kitus odos darinius.  Šios akcijos tikslas – laiku aptikti ikivėžinius odos darinius bei onkologinius susirgimus.

Gydytojos dermatologės Rita Buivydaitė – Dailidėnė, Daiva Vanagaitė ir Reda Žilinskienė suteikė konsultaciją net 297 įvairaus amžiaus gyventojams, kurie atvyko tikrintis nerimą keliančius  odos darinius. Iš jų melanoma buvo diagnozuota dviem pacientams, 19- ai bazinių ląstelių karcinoma, vienam – plokščialąstelinė karcinoma – lėtai besivystantis odos navikas. 23 – pacientams diagnozuota ikivėžinė odos būklė.

Anot gydytojų pačiam atpažinti apgamą vis tik yra sudėtinga. Todėl odoje atsiradus naujam dariniui arba pastebėjus, jog keičiasi apgamo forma, dydis, paviršius, kraštai ar spalva, darinys kraujuoja, peršti ar niežti, reikia nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją ar dermatologą.

Gydytoja dermatologė Rita Buivydatė – Dailidėnė taip pat ragina pasitikrinti jeigu:

  • Esate šviesios odos ir greitai nudegate saulėje
  • Lankote soliariumus
  • Dirbate saulėje atviroje vietoje ar esate  nudegę saulėje
  • Šeimoje yra sergančių odos piktybiniais susirgimais
  • Turite daugiau nei 50 metų amžiaus
  • Jums atlikta organų transplantacija

Gydytoja įspėja – daugelio lietuvių oda yra jautri saulei, todėl Lietuvoje sergama aktyviomis, agresyviomis melanomos formomis. Net jeigu kartą apžiūrėjęs gydytojas nieko bloga neužtiko, apgamus reikia stebėti toliau – apžiūrėti savo kūną kartą per mėnesį.

Net tračdalis patikrintų asmenų buvo su stiprokai paraudusia ir saulės vonių nudeginta oda. Tai dar kartą parodo neatsakingą elegsį saulėje, todėl  patikros metu, klaipėdiečiai buvo plačiau supažindinami su odos priežiūra, apsaugos priemonėmis, paaiškinama, kaip jas tinkamai naudoti ir pan.

 

Plačiau apie SG KLINIKA teikiamas paslaugas skaitykite www.sgklinika.lt