fbpx ;
 

Spalio 29d. – Pasaulinė žvynelinės (psoriazės) diena. Tai – lėtinė, pasikartojanti, stipriai gyvenimą bloginanti odos liga.

Spalio 29d. – Pasaulinė žvynelinės (psoriazės) diena. Tai – lėtinė, pasikartojanti, stipriai gyvenimą bloginanti odos liga.

„Tai daug skirtingų veidų turintis susirgimas – sako SG KLINIKA gyd. dermatovenerologai. Mes įpratę,  kad žvynelinė (psoriazė) – ant alkūnių ir kitų kūno vietų atsiradusios pleiskanojančios žvynelių turinčios plokštelės. Bet liga turi daug veidų, nustatoma nagų, delnų, pėdų, galvos plaukuotosios dalies žvynelinė, pasitaiko ir pažeisti sąnariai, o tai itin pablogina gyvenimo kokybę“. Lietuvoje žvyneline serga apie 30 tūkstančių žmonių.

Psoriazė gydoma taikant kompleksinį  gydymą. Priklausomai nuo ligos išplitimo, eigos parenkamas indvidualus gydymo metodas: vietinio poveikio priemonės, sisteminis gydymas ar fototerapija. Derinant šiuos gydymo metodus tarpusavyje, pasiekiama geresnė ligos kontrolė.

SG Klinikos padaliniuose žvynelinę gydome ir fototerapija (ultravioletiniais UVA ir UVB spinduliais). Šiam gydymo metodui taikyti naudojame „Dermalight 3000“  fototerapijos kabiną arba foto šukas galvos odai. Todėl galime skirti fototerapinį gydymą bet kurios kūno srities bėrimams, apimantiems tiek didesnius, tiek mažesnius odos plotus, plaukuotąją galvos dalį. Gydymui dermatologai skiria viso kūno UVB 311 nm ar kombinuotą fototerapiją (UVA ir UVB spinduliai) arba  fotochemoterapiją (geriami vaistai + UVB spinduliai).

“Fototerapija gelbsti ir gydant egzemas, atopinį dermatitą, kerpligę. Tai efektyvi, saugi, didelių kontraindikacijų neturinti procedūra“, – sako gydytojai. Vis dėlto prieš skiriant šias procedūras, būtina gydytojo dermatovenerologo konsultacija ir indvidualiai pritaikytas fototerapinio gydymo kursas.

Pastebėjus pirmuosius ligos simptomus, SG Klinika skatina nedelsiant kreiptis į gyd. dermatovenerologus, kad laiku būtų paskirtas tinkamas gydymas.

Psoriazę diagnozuoti ir gydyti jums padės SG KLINIKA gyd. dermatovenerologai Daiva Vanagaitė, Rita Buivydaitė-Dailidėnė, Agnė Višniauskienė, Žygimantas Vaičys ir Inga Galinauskaitė.

Maloniai kviečiame registruotis:

Klaipėdoje: Tel.: +370 (615) 45 644, +370 46 410 586; S. Daukanto g. 22.

Plungėje: Tel.:+370 (615) 34806; Telšių g. 13.

Palangoje: Tel.: +370 (683) 61113; Vytauto g. 27-29.

Mažeikiuose: Tel.:+370 (698) 52219; Naftininkų g. 9.