fbpx ;
 

Pasitikime Pasaulinę dieną be tabako kartu!

Pasitikime Pasaulinę dieną be tabako kartu!

Niekada nevėlu mesti rūkyti. Tam tinkama kiekviena diena! Pasitikime Pasaulinę dieną be tabako (gegužės 31 d.) kartu!

Rūkymas tyliai, bet užtikrintai žaloja visą organizmą. Silpnina imuninę sistemą, mažina plaučių pajėgumą, didina onkologinių ligų, širdies ligų, plaučių ligų, net peršalimo riziką.

Jeigu Jūs rūkote, šio įpročio atsisakymas yra vienas ir svarbiausias žingsnis, kuris gali jus apsaugoti nuo įvairių sveikatos sutrikimų. Ar žinojote, kad rūkymas jūsų arterijų sieneles padaro “lipnias”. Laikui bėgant, riebalų sankaupos kaupiasi, arterijos siaurėja, mažina kraujo tekėjimą į širdį (didėja širdies priepuolio rizika) arba į smegenis (didėja insulto rizika).

Negalima užmiršti ir to, jog gyvename pandemijos laikais. Dabartiniai moksliniai tyrimai rodo, kad COVID-19 ligos sunkumas yra didesnis tarp rūkančiųjų. Ir paaiškinimas išties paprastas, rūkymas tiesiog žaloja plaučių funkciją, taigi organizmui tampa sunkiau kovoti su bet kokia infekcija, nekalbant apie infekciją, tiesiogiai susijusią su kvėpavimo sistemomis.

Rūkymo metimas padės jūsų plaučiams ir širdžiai dirbti geriau tiesiog nuo pirmos minutės, kai jūs neberūkysite. Po 20 minučių normalizuosis padidėjęs širdies ritmas ir kraujo spaudimas. Po 12 valandų anglies monoksido kiekis kraujyje pasieks normos lygį. Po 1-9 mėnesių atsistatys kvėpavimo funkcija. Ir kuo toliau, tuo labiau stiprės organizmas, ir mažės įvairių sveikatos sutrikimų rizika.

Beje, rūkymas kenkia ne tik fizinei sveikatai. Psichologinė sveikata taip pat stipriai siejasi su rūkymo įpročiais. Atsisakymas rūkyti padės Jums ir psichologiškai jaustis geriau, stipriau, stabiliau.

Nors dažnam atrodo, kad parūkius įtampa atlėgsta, tai tėra nikotinio (stiprios psichotropinės medžiagos) poveikio iliuzija. Po tokios dirbtinos euforijos už nuotaiką atsakingi hormonai krenta į dar didesnę duobę, taigi žmogus patenka į nuolatinės abstinencijos keliamą nerimą. Tai tarsi užburtas ratas, kai gera savijauta aplanko tik rūkant ar ką tik parūkius.

Priklausomybei įsibėgėjant rūkantieji dažnai tampa savo įpročio vergais. Rūkymas nebekelia tokio malonumo, dažnas sako “rūkau, nors suvokiu, kad to nenoriu”. Tai tik išvargusių smegenų hormoninio disbalanso požymis. Nikotinas ir nerimas yra susiję, rūkymas didina patiriamo nerimo lygį, išlaisvinkite save iš šio kalėjimo!

Metus rūkyti:

– nerimo, depresijos ir streso lygis krenta

– gerėja ne tik nuotaika, bet ir gyvenimo kokybė

– gali sumažėti net vaistų, naudojamų psichologinės sveikatos problemoms spręsti, vartojimas.

SG KLINIKA Klaipėdoje taikomas priklausomybių gydymas lazerio terapija. Tai šiuolaikinės medicinos laikomas efektyviausias rūkymo priklausomybių gydymo metodas. Įrodyta, jog lazerio terapija teigiamai veikia organizmo ląstelių komunikaciją, hormoninio balanso atstatymą, skatina endorfinų išskyrimą bei sukelia daugelį kitų organizmą stiprinančių reakcijų.

Terapinį gydymą atlieka medicinos psichologė Justina Kievišienė (https://sgklinika.lt/gydytojai/justina-kievisiene/)

Konsultacijai arba terapijai kviečiame registruotis:

  • Klaipėdoje: Tel.: +370 (615) 45 644, +370 46 410 586, S. Daukanto g. 22.
  • Palangoje:  Tel.: +370 (683) 61113,  Vytauto g. 27.
  • Mažeikiuose:  Tel.: +370 (698) 52219,  Naftininkų g. 9.