Griaunami mitai apie botulino injekcijas
Botulino toksino injekcijos – plačiai žinomas atjauninimo būdas estetinėje medicinoje taikomas daugiau nei 15 m. Būtent botulino injekcijos tapo tikra revoliucija, kurią išpopuliarino Holivudo žvaigždės. Nors šiandien ši procedūra tapo daugelio moterų grožio rutinos dalimi, tačiau net ir praėjus dešimtmečiui, apie šias injekcijas sklando ne vienas mitas ir nepagrįstos baimės.
MITAS NR 1: grožio procedūras pradėti reikia tada, kai raukšlės jau pakankamai matomos.
Netiesa. Tuomet kai raukšlės yra jau įsisenėjusios ir ryškiai matomos vienos ar kelių botulino injekcijų tikrai nepakaks. Idealiam veido lygumui reikės dar ir papildomų priemonių. Naudotis botulino toksino injekcijomis geriausia pradėti tada, kai negilios raukšlės pradeda ryškėti ne tik susiraukus, bet ir atsipalaidavus veido raumenims, ramybės būsenoje. Oda yra elastinga, ji susiraukus atsistato, tačiau, žmogui senstant, oda pamažu praranda elastingumą, ilgainiui raukšlės vis gilėja ir tampa vis ryškesnės.
MITAS NR 2: Injekcijas gali suleisti kosmetologas ar grožio terapeutas.
Netiesa. Botulino toksino injekcijas gali suleisti tik gydytojas, turintis atitinkamą kvalifikaciją. Tai labai svarbu, nes tik gydytojas tiksliai žino, į kurį raumenį suleisti injekciją. Koreguojant veido mimikos raukšles būna atvejų, kai pacientams užkrenta vokai ar nusvyra lūpų kampučiai, tai rodo, kad injekcija suleista neteisingai, nesiremiant specialia leidimo technika. Tad siekiant padailinti veidą ar stabdyti prakaitavimą, reikia kreiptis į kvalifikuotą specialistą.
MITAS NR 3: botulinas – tai nuodas.
Botulinas iš tiesų buvo kurtas kaip biologinis ginklas, tačiau šiandien grožio ir medicinos srityje naudojamas išgrynintas botulino toksinas. 1992 metais jis buvo užregistruotas kaip vaistas neurologinėms ligoms gydyti, taip pat naudojamas gydant padidėjusį prakaitavimą, o estetikoje botulinas pradėtas naudoti nuo 2002 metų. Gyd. dermatologai naudoja itin mažas botulino toksino dozes, o didelis preparato naudojimas, kaip ir visi vaistai, gali turėti negiamų pasekmių.
MITAS NR 4: Veidas tampa nejautrus
Daugiau nei prieš 15 m.gydytojai turėjo mažai praktikos, dozės buvo žymiai didesnės nei dabar, tad buvo pagrindo taip manyti, tačiau dabar botulinas leidžiamas tiksliai ten kur reikia, remiantis specialia leidimo technika, kad būtų pasiektas reikiamas jo poveikis, todėl kiekvienam pacientui vaisto kiekis parenkamas individualiai. Gydytoja pastebi, kad kiekvienam pacientui botulino toksino naudojimo indikacijos labai skiriasi. Pavyzdžiui, žmogus, kuris yra itin emocingas ir kuriam kalbant juda visi veido raumenys, botulino toksino injekcijos jaunesniame amžiuje bus kur kas efektyvesnės nei vėliau, kai raukšlės bus jau įsisenėjusios. Taip pat, jaunas žmogus dar gali atprasti nuo tam tikrų raukšles sukeliančių mimikų.
MITAS NR 5: prie botulino priprantama.
Netiesa. Saugus ir gydytojų rekomenduojamas botulino naudojimo dažnis yra ne dažniau nei 2-3 kartai per metus, poveikis trunka apie 4-6 mėnesius, kai kuriems net iki 1 metų, tad pripratimo tikrai nesukelia. Nepaisant to, kad botulinu koreguojama veido mimika, oda reikia rūpintis ir po injekcijų, ją drėkinti bei tinkamai prižiūrėti. Dažnai galvojama, kad nustojus naudoti šį preparatą – būklė pablogės ar atrofuosis raumenys, tačiau taip nėra. Net ir 10 metų naudojant botuliną, raumuo atrofuotis negali, tačiau galimas jo silpnumas. Atkreipiamas dėmesys, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl visada reikia konsultuotis su patyrusiu gydytoju specialistu, kuris parinks tinkamiausią botulino kiekį ir leidimo dažnumą.
SG KLINIKOJE botulino toksino injekcijas atlieka gyd. dermatologės O. Griščenko bei A. Višniauskienė.